rezervace a informace   +420 724 002 001
letecká škola   +420 724 10 10 20

Letecká škola

»  Letecké služby  «

Výcvik IR(A) SE

Cílem modulového kursu výcviku IR(A)-SE je vycvičit piloty na úroveň odborné způsobilosti nezbytné k řízení letounů při letech IFR a za IMC v souladu s ICAO PANS-OPS Doc 8168. Provoz podle IFR v letounu mohou vykonávat pouze držitelé průkazu PPL, CPL, MPL a ATPL s přístrojovou kvalifikací, nebo pokud vykonávají zkoušku dovednosti nebo výcvik ve dvojím řízení.

Držitel přístrojové kvalifikace má práva k letu s letadlem podle IFR s minimální relativní výškou rozhodnutí 60 m (200 stop). Držitelé přístrojové kvalifikace mohou vykonávat svá práva v souladu s podmínkami stanovenými v dodatku 8 k Části FCL.
Kurs sestává ze dvou modulů, jež mohou být absolvovány samostatně nebo společně:

Modul základů letu podle přístrojů

Zahrnuje deset hodin přístrojové doby ve výcviku, z nichž nejvýše pět hodin může připadnout na pozemní přístrojovou dobu na  FNPT II. Po zakončení modulu základů letu podle přístrojů musí být kandidátovi vydáno osvědčení o dokončení kursu.

Modul procedurálního letu podle přístrojů

Tento modul zahrnuje zbytek osnovy výcviku pro získání přístrojové kvalifikace IR(A), 40 hodin jednomotorové přístrojové doby ve výcviku

Vstupní požadavky:


Praktická část – letové úlohy:


Kurs pro získání přístrojové kvalifikace IR(A) pro jednomotorové letouny musí obsahovat alespoň 50 hodin přístrojové doby ve výcviku, z nichž až dvacet hodin může připadnout na pozemní přístrojovou dobu na FNPT I nebo až 35 hodin na FNPT II. Nejvýše deset hodin z pozemní přístrojové doby na FNPT II  může být provedeno na FNPT I.

Držiteli průkazu CPL(A) nebo osvědčení o dokončení kursu pro modul základů letu podle přístrojů lze celkový objem výcviku požadovaný v odstavcích výše snížit o deset hodin.
ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2019 © letecke-sluzby.cz
webdesign | websystem | KAO.cz