letecká škola   +420 724 10 10 20

Letecká škola

»  Letecké služby  «

Pilotní licence PPL(A) Private Pilot Licence

Soukromý pilot letounů PPL(A) vám umožňuje vykonávat funkci velícího pilota kteréhokoliv jednomotorového letadla nasazeného na neobchodní lety. Má mezinárodní platnost. Rovněž si můžete tuto licenci dále rozšiřovat a to například o noční doložku NIGHT, přístrojovou doložku IR (lety v mracích a za snížené viditelnosti) a nebo kvalifikaci pro lety s vícemotorovými letadly MEP.

Vstupní požadavky


Věk minimálně 17 let, u osob mladších 18 let nutný souhlas zákonného zástupce.

Vstupní lékařská prohlídka , kterou je nutné absolvovat pouze na 2 místech. Buď u MUDr. Melechovského nebo v Ústavu letecké zdravotnictví v Praze. Doporučujeme MUDr.Melechovského a to nejen proto, že u něj bude prohlídka nesrovnatelně levnější. Bližší info na leteckylekar.cz. Adresu Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze najdete zde: http://www.ulz.cz/ke-stazeni/mapa. Na vstupní prohlídku je NUTNÉ se objednat !  Tel.č. MUDR. Melechovský 603 423 470 ÚLZ  tel. číslo : 973 21 24 55 (recepce ÚLZ). Sdělte, že žádáte : „Vyšetření žadatele pro první vydání osvědčení zdravotní způsobilosti 2. třídy – soukromý pilot“

Průběh kurzu


Máte-li hotovou zdravotní prohlídku, stačí se s námi spojit a to na telefonu: 724 10 10 20. S každým žadatelem o pilotní výcvik se sepíše Smlouva o zajištění pilotního výcviku, ve které je mimo jiné zakotvena i cena pilotního výcviku. Po nezbytné úvodní teorii, jejíž obsah a rozsah závisí na znalostech a předchozích zkušenostech žáka pilotního výcviku (např. je-li držitelem licence Pilot ultralehkých letadel) se přechází k praktickému pilotnímu výcviku.

Osnova teoretické výuky kursu PPL/A/ zahrnuje: letecký zákon, všeobecné znalosti letadla, plánování a provedení letu, lidskou výkonnost a omezení, meteorologii, navigaci, provozní postupy, základy letu a spojení. Teorie zpravidla probíhá na učebně na letišti Příbram v průběhu celého kurzu a po teorii se pokračuje v praktickém létání.

Před prvním samostatným letem (prvním sólem) je také třeba získat průkaz radiotelefonisty, který opravňuje k obsluze palubních radiostanic. Průkaz vystavuje Český telekomunikační úřad po složení zkoušky (testu), na který Vás připravíme v rámci teoretické výuky. Všem, kteří chtějí létat i do zahraničí doporučujeme získat tzv. všeobecný průkaz radiotelefonisty, jehož platnost není omezena jen na území České republiky.
Podle Vašich dovedností cca 10 – 14 hodin odlétáte s instruktorem před Vaším prvním sólovým letem, kdy budete v kabině úplně sám a sám absolvujete 2 letištní okruhy. Po zvládnutí samostatného řízení letadla se vydáte nejprve s instruktorem a poté sám na navigační lety. Během výcviku se naučíte bezpečně létat jak v prostředí domácího letiště, osvojíte si postupy pro lety v blízkosti řízených i neřízených letišť, naučíte se přistávat na travnatou i betonovou dráhu, absolvujete sólo přelet na vzdálenost minimálně 270 km s dvěmi mezipřistáními. Na konci výcviku budete mít takové znalosti a schopnosti, že pokud si osvojíte komunikaci i v anglickém jazyce, nebudete se bát létat ani na zahraniční mezinárodní letiště.

Pro získání pilotní licence PPL(A) je nutné odlétat minimálně 45 letových hodin. Držitelé platného pilotního průkazu ULL(A) kluzáků a vrtulníků si mohou odpočíst 10% svého náletu ve funkci velícího pilota do celkového počtu letových hodin k získání PPL, nejvýše však 10 hodin. Praktický výcvik provádíme na letadlech Cessna 152, Cessna 172 a Piper PA-28.

Zkoušky


Pro získání požadované licence Soukromý pilot letounů je potřeba složit 2 zkoušky, teoretickou a praktickou.

Teoretická zkouška se provádí na Úřadu civilního letectví v Praze na Ruzyni. Teoretickou zkoušku můžete absolvovat již v průběhu kurzu, před odlétáním celého počtu letových hodin a to na základě Osvědčení o absolvování teoretického kurzu, které Vám vydáme v letecké škole Sky Academy.

Praktická zkouška završuje pilotní výcvik, což znamená, že se provádí až po odlétání veškerých úloh pilotního výcviku a po úspěšném absolvování teoretické zkoušky. S každým žadatelem o pilotní zkoušku se provádí z techniky pilotáže letadla a z navigačního traťového letu v délce cca 1,5 hodiny letu. Provádí ji examinátor pověřený ÚCL.
fnz1.png
fnz2.png
ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮREZERVAČNÍ SYSTÉM2019 ....... 2021 © letecke-sluzby.cz
webdesign | websystem | KAO.cz