letecká škola   +420 724 10 10 20

Letecká škola

»  Letecké služby  «

Kvalifikace pro lety v noci NIGHT

Kvalifikace pro lety v noci umožní držiteli létat v noci za podmínek letu za viditelnosti země, tzv. VFR (Visual Flight Rules). Kvalifikace  NIGHT nezbytnou podmínkou pro zahájení výcviku létání podle přístrojů – IR (A) a pro získání licence obchodního pilota – CPL (A)

Vstupní požadavky

o   platná PPL (A) licence
o   žadatel musí být držitelem platného zdravotního osvědčení I. nebo II. Třídy
o   žadatel musí mít na jednomotorovém typu, se kterým bude provádět výcvik v noci nalétáno minimálně 5 hodin ve dne, z toho min. 30 minut podle přístrojů v zakryté kabině

Po splnění vstupních požadavků je možno zahájit vlastní výcvikový kurz. Ten se sestává z pozemní přípravy a letového výcviku.

PROGRAM KURZU


Pozemní příprava – 1 hodina


Pozemní příprava zahrnuje seznámení pilota s technikou pilotážev noci, organizací létání, bezpečnostními pravidly, vytyčení dráhy, orientačními body v prostoru letiště, činností při ztrátě orientace, způsobu pojíždění, vzletu, letu po okruhu a přistání, provádění jednotlivých prvků techniky pilotáže v noci, používání světlometů, zásady vybírání letounu z nezvyklých poloh. Dále pozemní příprava obsahuje přezkoušení ze znalostí rozmístění přístrojů, ovladačů a spínačů naslepo.

Dále jde o seznámení pilota se zvláštnostmi přeletové navigace v noci, prověření znalosti obsluhy a využití letových a radionavigačních přístrojů, postupů pro přistání v noci na letištích přistání a na záložních letištích.

Letový výcvik – 5 hodin


Letový výcvik zahrnuje cvičné lety k nácviku jednoduché pilotáže (1 let, 0:30) , cvičné lety po okruhu (15 letů, 1:30), samostatné lety po okruhu (5 letů, 0:30), samostatné lety k nácviku jednoduché pilotáže (1 let, 0:30) a z navigačních letů (2 lety, 2:00).

Teoretická ani praktická zkouška není požadována, kvalifikace je po ukončení kurzu přímo zapsána do průkazu způsobilosti žáka.
fnz1.png
fnz2.png
ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮREZERVAČNÍ SYSTÉM2019 ....... 2021 © letecke-sluzby.cz
webdesign | websystem | KAO.cz